Понеділок, 17.06.2024, 21:42

Слава Ісусу Христу! Гість | Група "Гости" | RSS Головна Статут Вихід

Меню сайту

Категорії розділу
Подружнє життя [5]
Духовне життя [5]Радимо прочитатиФорма входу

Пошук

Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 45

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 Статут
УКРАЇНСЬКА ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА

Івано-Франківська Архієпархія
СТАТУТ
РУХУ НАЗАРЕТСЬКИХ РОДИН
Івано-Франківськ 2012


І. ДУХОВНІСТЬ

1. Ідея Руху опирається на Євангеліє. Прикладом для членів Руху є Христос, котрий жив у Пресвятій Родині і був "слухняний" (Лк 2, 51) Матері Божій і св. Йосифу протягом тридцяти років свого земного життя.Назаретські родини прагнуть розвиватися у внутрішній слухняності Матері Божій, згідно з девізом Івана Павла II "Увесь Тобі належу, Маріє, і все, що моє, Твоїм є" та вірять, що Мати Сина Божого проведе їх найпрямішим шляхом до реалізації їхнього християнського покликання і допоможе розпізнати і виконати Божу волю. 2. Специфікою Руху Назаретських Родин є плекання внутрішнього життя з особливим наголосом на радикалізм в прагненні до святості. Ідеалом святості для членів Руху є життя Пресвятої Родини в Назареті. Вони прагнуть будувати в своїх родинах малі спільноти, які спираються — за прикладом Ісуса, слухняного в Назареті Марії, — на внутрішній слухняності Матері Божій, і в такий спосіб наслідувати життя Пресвятої Родини. Дорогою християнської святості є для них зростання в подружній любові, яка „повинна бути вповні людською, виключною і відкритою на нове життя" (Familiaris Consortiо, 29).У прагненні до святості Рух підкреслює нормативний характер науки Церкви, а також значення духовного провідництва, опертого на поради визнаних Церквою авторитетів у сфері аскези і християнської містики. 3. Члени Руху прагнуть втілювати в життя приклад Назарету, керуючись ідеєю убогих засобів. Особливим чином вони звертаються до Найсвятішої Жертви. Свідомі свого вщеплення — через Таїнство Хрещення — до царського священства Христа, вони прямують до повної співучасті у Святій Літургії, складаючи Богу духовні жертви у вигляді убогих засобів, які в цьому випадку означають життя, укрите в Богові, повне покори і простоти. Завдяки Святій Літургії, в якій відбувається занурення в Смерть і Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа, вони можуть досягнути благодаті навернення, силою якого будуть здатні реалізувати назаретський ідеал убогих засобів.

4. Рух Назаретських Родин прагне будувати внутрішнє життя своїх членів на фундаменті Божого Слова в дусі вчення Церкви. Адже не можна осягнути повного внутрішнього розвитку, не зустрічаючись з Христом, присутнім у Проголошуваному Слові. Ставлення членів Руху до Святого Письма повинно, отже, мати особовий характер, опертий на створенні особистого контакту з Богом, котрий промовляє до усіх людей через Слово. Ця зустріч з Христом дозволяє вникати в Його думки й прагнення, уподібнюючись до Нього, і в такий спосіб сприяє процесу особистого навернення. В міру зростання Христа в серцях членів Руху вони будуть готові в усьому сповнювати Його волю. Слово Боже буде пояснювати їх щоденне життя і стане для них натхненням у відкриванні і виконуванні Божих планів.Для членів Руху Назаретських Родин Марія є найдосконалішим прикладом слухання Божого Слова і його виконування, оскільки власне в Ній Бог найповніше відтворив своє Обличчя.Члени Руху почувають себе покликаними — на підставі своєї пророчої функції, яку вони отримали у Св. Тайні Хрещення — до прийняття і проголошування Господнього Слова. 5. В Русі Назаретських Родин заохочується до користання з духової допомоги священика. Ця допомога може набирати форми духовного проводу, який є даром самого Бога, і в міру розвитку внутрішнього життя може стати справжньою потребою душі.Духовний провід є важливою допомогою в доланні важких етапів внутрішнього життя та допомагає уникнути багатьох помилок. В дорозі до святості духовний провідник допомагає відкрити знаки діяння Святого Духа, підтримує і додає бадьорості в труднощах; у той же час полегшує формування особистої свободи.

ІІ. СТРУКТУРА

1. Розвиток внутрішнього життя пов'язаний з життям Церкви і з її вірою, оскільки власне в ній Христос живе і освячує нас. Наше навернення відбувається в Церкві, яка за своєю природою ієрархічна. Дивлячись у світлі віри, члени Руху бачать в Ієрархії партикулярної Церкви — яка є частиною Містичного Тіла Христа — особливий канал благодаті для себе. Звідси випливає синівська любов і послух Єпископу, котрий є видимим джерелом і фундаментом єдності партикулярної Церкви.

 2. В Івано-Франківській Архієпархії Рухом Назаретських Родин керує Єпископ разом зі священиками. Священики, які беруть участь в діяльності Руху, є духовними провідниками, а також, з огляду на таїнственну участь в священстві Христа, передають благодать таїнств Євхаристії та Покаяння. Вони дбають про чистоту проголошуваного навчання і є духовною допомогою членам Руху в їх внутрішньому житті. 3. Територіальна структура Руху включена в єпархіально-парафіяльну структуру Церкви. Спільноти Руху діють при парафіях. Цими спільнотами керує парох або визначені ним священики разом із парафіяльними аніматорами-мирянами. 4. Організаційними справами і апостольською діяльністю Руху займаються аніматори під керівництвом аніматора, якого призначає священик, відповідальний за Рух. Він співпрацює з групою парафіяльних аніматорів, а також опікунів міжпарафіяльних груп (дитячих, молодіжних, груп наречених, молодих подружніх пар та ін.). Аніматори дбають про єдність спільноти, засвідчуючи своїм життям любов Бога і ближнього, виконуючи свої завдання в дусі служіння і жертви. Вони отримують своє формування м. ін. за допомогою спеціальних занять в сфері родинного життя і життя внутрішнього. Вони свідомі, що діяльність, яка приносить плоди навернення, залежить від їх духовного розвитку. 5. Рух Назаретських Родин складається з:— властивих членів, котрі, вибираючи свого духовного провідника з числа відповідальних за Рух священиків, зобов'язуються до праці над власним удосконаленням і до повного приєднання до притаманних Рухові напрямків діяльності;— осіб, неформально пов'язаних з Рухом, котрі користуються його духовністю, але не беруть активної участі в рамках його структур.Зустрічі, які організує Рух, відкриті загалу і в них можуть брати участь усі, хто прагне черпати з його духовності.  

ІІІ. НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ

1. Члени Руху Назаретських Родин прагнуть допомогти справі євангелізації родини, яка "покликана освятити себе і освятити церковну спільноту і світ" (Familiaris Consortio, 55). Мета цього — зміцнення віри і досягнення релігійної зрілості, згідно зі словами Христа про скарб, укритий в землі і про перли, за які віддається усе інше (пор. Мт 13, 44-46).Євангелізаційне проголошення Христа має на меті ставлення до кожної проблеми і будь-яких труднощів у родинному житті в контексті заклику до навернення і внутрішнього зросту: "Шукайте ж перше Царство Боже та його справедливість — а все те вам додасться" (Мт 6, 33).Така ієрархія мети в родині, яка розвивається внутрішньо, має привести до зникнення споживацького ставлення і допомогти у подоланні поспіху, неспокою і смутку — чинників, які нищать не тільки психічне життя, але і духовне. Вона повинна стати також найліпшим засобом, який дає внутрішній спокій, якого не може дати світ (пор. Ів 14, 27).З метою розвитку внутрішнього життя Рух Назаретських Родин заохочує в своїй євангелізаційній праці до частої і повної участі в Св. Літургії, регулярної сповіді і щоденного читання Св. Письма. Адже навернення є процесом, а не одноразовою подією. Рух прагне, щоб щоденне прийняття св. Причастя стало знаком і закликом до євхаристійної ревності не тільки в свята, але також у будні. 2. Розвиток внутрішнього життя допроваджує до необхідності ділитися любов'ю. Члени Руху Назаретських Родин, підкріплені Божим Словом і Таїнством Сповіді, зміцнені Євхаристією, прагнуть в кожній людині зустріти Христа і служити Йому, згідно зі словами Спасителя: "Усе, що ви зробили одному з моїх братів найменших — ви мені зробили" (Мт 25, 40). Рух особливо піклується про родини, які переживають труднощі, а також людей хворих і страждаючих, пропонуючи їм духовну і матеріальну допомогу. 3. Внутрішнє життя, яке плекається в родині, буде створювати справжню євангельську атмосферу, переповнену духом любові і жертвенності. Воно породить внутрішню єдність у подружжі, плодом якої стане справжнє сопричастя осіб. Родинна спільнота, скерована до власного навернення та навернення інших, буде також готова почути слова Христа: "Іди за Мною" (Ів 21, 19). Ця відкритість на Божий заклик дозволить їй пробуджувати покликання та почати його формувати. 4. Рух Назаретських Родин організовує щорічні загальні зустрічі з формаційною метою. Опираючись на матеріали цих зустрічей, розробляються практичні аспекти життя Євангелієм в парафіяльних групах, які зустрічаються щотижня. Рух організовує також передріздвяні та великопісні реколекції, дні зосередження, паломництва, сімейні подорожі під час літніх відпусток і зимових канікул, формаційні табори для дітей і молоді, групові поїздки молодих подружніх пар.Члени Руху Назаретських Родин прагнуть, щоб усі ці заходи мали формаційний характер, мета якого — навернення до втілювання в життя ідеалу Пресвятої Родини з Назарету.Copyright MyCorp © 2024


Друзі сайту