Івано-Франківська Архієпархія
РУХУ НАЗАРЕТСЬКИХ РОДИН
Івано-Франківськ 2012
І. ДУХОВНІСТЬ
1. Ідея Руху опирається на Євангеліє. Прикладом для членів Руху є Христос, котрий жив у Пресвятій Родині і був "слухняний" (Лк 2, 51) Матері Божій і св. Йосифу протягом тридцяти років свого земного життя.Назаретські родини прагнуть розвиватися у внутрішній слухняності Матері Божій, згідно з девізом Івана Павла II "Увесь Тобі належу, Маріє, і все, що моє, Твоїм є" та вірять, що Мати Сина Божого проведе їх найпрямішим шляхом до реалізації їхнього християнського покликання і допоможе розпізнати і виконати Божу волю. 2. Специфікою Руху Назаретських Родин є плекання внутрішнього життя з особливим наголосом на радикалізм в прагненні до святості. Ідеалом святості для членів Руху є життя Пресвятої Родини в Назареті. Вони прагнуть будувати в своїх родинах малі спільноти, які спираються — за прикладом Ісуса, слухняного в Назареті Марії, — на внутрішній слухняності Матері Божій, і в такий спосіб наслідувати життя Пресвятої Родини. Дорогою християнської святості є для них зростання в подружній любові, яка „повинна бути вповні людською, виключною і відкритою на нове життя" (Familiaris Consortiо, 29).У прагненні до святості Рух підкреслює нормативний характер науки Церкви, а також значення духовного провідництва, опертого на поради визнаних Церквою авторитетів у сфері аскези і християнської містики. 3. Члени Руху прагнуть втілювати в життя приклад Назарету, керуючись ідеєю убогих засобів. Особливим чином вони звертаються до Найсвятішої Жертви. Свідомі свого вщеплення — через Таїнство Хрещення — до царського священства Христа, вони прямують до повної співучасті у Святій Літургії, складаючи Богу духовні жертви у вигляді убогих засобів, які в цьому випадку означають життя, укрите в Богові, повне покори і простоти. Завдяки Святій Літургії, в якій відбувається занурення в Смерть і Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа, вони можуть досягнути благодаті навернення, силою якого будуть здатні реалізувати назаретський ідеал убогих засобів.
4. Рух Назаретських Родин прагне будувати внутрішнє життя своїх членів на фундаменті Божого Слова в дусі вчення Церкви. Адже не можна осягнути повного внутрішнього розвитку, не зустрічаючись з Христом, присутнім у Проголошуваному Слові. Ставлення членів Руху до Святого Письма повинно, отже, мати особовий характер, опертий на створенні особистого контакту з Богом, котрий промовляє до усіх людей через Слово. Ця зустріч з Христом дозволяє вникати в Його думки й прагнення, уподібнюючись до Нього, і в такий спосіб сприяє процесу особистого навернення. В міру зростання Христа в серцях членів Руху вони будуть готові в усьому сповнювати Його волю. Слово Боже буде пояснювати їх щоденне життя і стане для них натхненням у відкриванні і виконуванні Божих планів.Для членів Руху Назаретських Родин Марія є найдосконалішим прикладом слухання Божого Слова і його виконування, оскільки власне в Ній Бог найповніше відтворив своє Обличчя.Члени Руху почувають себе покликаними — на підставі своєї пророчої функції, яку вони отримали у Св. Тайні Хрещення — до прийняття і проголошування Господнього Слова. 5. В Русі Назаретських Родин заохочується до користання з духової допомоги священика. Ця допомога може набирати форми духовного проводу, який є даром самого Бога, і в міру розвитку внутрішнього життя може стати справжньою потребою душі.Духовний провід є важливою допомогою в доланні важких етапів внутрішнього життя та допомагає уникнути багатьох помилок. В дорозі до святості духовний провідник допомагає відкрити знаки діяння Святого Духа, підтримує і додає бадьорості в труднощах; у той же час полегшує формування особистої свободи.
ІІ. СТРУКТУРА
2. В Івано-Франківській Архієпархії Рухом Назаретських Родин керує Єпископ разом зі священиками. Священики, які беруть участь в діяльності Руху, є духовними провідниками, а також, з огляду на таїнственну участь в священстві Христа, передають благодать таїнств Євхаристії та Покаяння. Вони дбають про чистоту проголошуваного навчання і є духовною допомогою членам Руху в їх внутрішньому житті. 3. Територіальна структура Руху включена в єпархіально-парафіяльну структуру Церкви. Спільноти Руху діють при парафіях. Цими спільнотами керує парох або визначені ним священики разом із парафіяльними аніматорами-мирянами. 4. Організаційними справами і апостольською діяльністю Руху займаються аніматори під керівництвом аніматора, якого призначає священик, відповідальний за Рух. Він співпрацює з групою парафіяльних аніматорів, а також опікунів міжпарафіяльних груп (дитячих, молодіжних, груп наречених, молодих подружніх пар та ін.). Аніматори дбають про єдність спільноти, засвідчуючи своїм життям любов Бога і ближнього, виконуючи свої завдання в дусі служіння і жертви. Вони отримують своє формування м. ін. за допомогою спеціальних занять в сфері родинного життя і життя внутрішнього. Вони свідомі, що діяльність, яка приносить плоди навернення, залежить від їх духовного розвитку. 5. Рух Назаретських Родин складається з:— властивих членів, котрі, вибираючи свого духовного провідника з числа відповідальних за Рух священиків, зобов'язуються до праці над власним удосконаленням і до повного приєднання до притаманних Рухові напрямків діяльності;— осіб, неформально пов'язаних з Рухом, котрі користуються його духовністю, але не беруть активної участі в рамках його структур.Зустрічі, які організує Рух, відкриті загалу і в них можуть брати участь усі, хто прагне черпати з його духовності.
ІІІ. НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ