П'ятниця, 26.04.2024, 21:12

Слава Ісусу Христу! Гість | Група "Гости" | RSS Головна Бюлетні РНР Вихід

Меню сайту

Категорії розділу
2011 р.Б. [28]
2010 р.Б. [45]
2009 р.Б. [22]
2012 р.Б. [11]
Зустріч молоді [8]
2013 р.Б. [26]











Радимо прочитати



Форма входу

Пошук

Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 45

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 Бюлетні РНР
Головна » Файли » 2010 р.Б.

БЮЛЕТЕНЬ РУХУ НАЗАРЕТСЬКИХ РОДИН №29
21.02.2010, 20:12

            БЮЛЕТЕНЬ РУХУ НАЗАРЕТСЬКИХ РОДИН

                             Київська Архієпархія  УГКЦ                       

                                29 (від 23.01. 2010р)

 

"«Я вас хрещу водою, але йде сильніший від мене (…) Той буде вас хрестити Духом Святим і вогнем». Коли (…) Ісус, охрестившись, молився, відкрилось небо (…) та залунав з неба голос: «Ти - мій Син любий, Тебе Я вподобав».

 

              Хрещення – боротьба за мене, яка продовжується

 

активізуючий засіб (здебільшого - для молодшої молоді):

 

вільно про розмовляйте про своє власне Хрещення:

-          як і коли відбувалося…

-          чи святкуємо день свого хрещення?

 

                       

 

Ікона Хрещення Ісуса зображає воду у вигляді рідкої мо­гили, що має форму темної печери і, своєю чергою, є іконографічним символом аду, глибин підземних, пекла. Сходження Ісуса в цю рідку могилу, у це пекло, що Його цілковито оточує, є таким чином прообразом сходження в ад: «Зійшовши у воду, Він зв'язав сильно­го», — каже Кирило Єрусалимський (пор. Лк 11, 22). Йоан Золотоустий пише: «Поринання і виринання с образом сходження в ад і воскресіння». (…)

Хрещення Ісуса розуміється, відповідно, як про­образ цілої історії, який включає в себе минуле і водночас передвіщає майбутнє: входження в натовп грішників с сходженням в «ад» - однак не задля споглядання, як у Данте, а співстраждаючи, переображуючи саме страждання, і тому перетворюючи все довкола, широко розкриваючи та руйнуючи двері безодні. Боно с сходженням у дім злого, боротьбою з сильним, який тримає людину в полоні (справді, як же ми всі полонені силами, що нами анонімно мані­пулюють!). Цей сильний та, — виходячи з власних сил світової історії, — непереможний, перемагається і зв'язується Сильнішим, який, будучи рівним Бого­ві, може взяти на Себе весь гріх світу і страждає, не відкидаючи нічого через ототожнення Себе з грішни­ками. Ця боротьба є «наверненням» буття, що приво­дить до нової його структури, готує нове Небо і нову землю. Святе таїнство — Хрещення — видається на цій основі участю в Ісусовій боротьбі, що перетворює світ, за зміну життя, що відбувається у Його сходжен­ні вниз і виході нагору. (Бенедикт ХVІ, Ісус з Назарету)

 

Запекла боротьба з силами темноти ведеться упродовж цілої історії людства; вона почата на початку світу і триватиме, як нам сказав Господь, до останнього дня. Втягнена в цю битву, людина безперервно змушена боротися, щоб обстояти добро; з великими зусиллями, з допомогою Божої благодаті вдасться здобути свою внутрішню єдність. (ІІ ВС, GS)

 

Зануренням в смерть і воскресіння Ісуса, яке здійснюється в Хрещенні, ми осягаємо певний стан бездоганності, який пізніше дуже часто марнуємо. Благодаті хрещення дані нам назавжди, ми однак найчастіше розтрачуємо їх, піддаючись злу. Проте, якщо ми прагнемо йти до святості, можемо через окремі етапи очищень наново осягнути той особливий стан, який раніше з-за невірності благодатям Хрещення втратили. Уся наша дорога до святості є нічим іншим, як доходженням до такого стану нашої душі, який ми отримали в момент Хрещення. (РпВ)

 

 

пропозиції запитань для ділення (для старшої молоді):

 

-          як помічаю: як в ситуаціях мого життя Господь змагається за мене?

-          як допомагаю Христу – боротися за мене?   чим – заважаю?

 

Категорія: 2010 р.Б. | Додав: Taras
Переглядів: 418 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright MyCorp © 2024






Друзі сайту