П'ятниця, 19.04.2019, 18:49

Слава Ісусу Христу! Гість | Група "Гости" | RSS Головна Бюлетні РНР Вихід

Меню сайту

Категорії розділу
2011 р.Б. [28]
2010 р.Б. [45]
2009 р.Б. [22]
2012 р.Б. [11]
Зустріч молоді [8]
2013 р.Б. [26]Радимо прочитатиФорма входу

Пошук

Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 45

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 Бюлетні РНР
Головна » Файли » 2013 р.Б.

Теми для зустрічей
17.02.2013, 13:51
2.Коли руйнується світ.
Не в одного з нас, до того ж неодноразово, валився особистий світ. Біблійним прикладом людини, яка страждала через те, що все втратила, є Йов. У книзі Йова розглянуто проблему страждань невинної людини. Ці страждання є такими абсурдними, такими необґрунтованими, що вже сам факт, що Йов мусів переживати їх, спричинює серйозну кризу його взаємин з Богом.
Його драма настільки велика, що він проклинає день свого зачаття, свого народження й ціле своє життя, яке перед лицем трагедії, що продовжує розгортатися, здається втратило будь- який сенс.
Можливі різні інтерпретації цієї драматичної історії. Те, що відбувається з Йовом, можна трактувати як випробування, через яке він мусить пройти, тобто як важкий час, котрий переживає людина, як випробування віри й заохочення до зростання у вірі й вірності. Однак таке пояснення є неповним, оскільки випробування, щоби справді, бути ним, мусить мати певні часові рамки. Якщо Йов втратив своїх дітей, то більше ніколи не поверне їх, якщо ж стає невиліковно хворим, то ця хвороба залишиться йому на все життя. Отже, у цьому випадку, важко говорити про випробування, яке триває деякий час.
Йов звинувачує Бога в тому, що Він використовує свою силу, щоб залякати, нажахати людину й, таким чином, підпорядкувати її собі, ігноруючи запитання й проблеми, які людина носить у собі й на які Бог не виявляє бажання відповідати. Однак, коли зявляється Бог, Він не проявляє своєї сили, не приходить серед бурі й під час землетрусу. Прийшовши, немовби бере Йова за руку, щоби разом з ним прямувати туди, де приховано таємниці життя.
Якщо хтось ставить Богові багато запитань, вимагаючи відповідей на них, то Бог запрошує таку людину піднятися вище рівня «запитання- відповідь». Пропонує пізнати всю глибину, містерію життя, щоб ця особа відкрилася на чар, велич творіння, щоб захопилася красою всесвіту. Йов хотів довести Богові, що життя абсурдне. Бог, натомість, вказує на те, що висувати Йому звинувачення- це погане вирішення проблеми, навіть якщо це життя,здається, не має жодного сенсу. Інакше кажучи: «Якщо вважаєш, що цей світ, який я створив абсурдний, то займи моє місце й спробуй створити кращий». Справжньою проблемою, яка випливає з цього, є необхідність приймати життя таким, яким воно є, хоча нерідко воно є нелегким. Людина повинна позбутися прагнення бути Богом. Способом, який може допомогти прояснити проблему зла, може стати відкритість на містерію Бога, який є й завжди буде більшим від наймасштабніших спроб людини пояснити Його таємниці.
Коли Бог перестає бути кимсь, з ким ми ведемо боротьбу, й стає Джерелом життя, яке є добром, виникає можливість налагодити з Ним міжособистісний зв'язок, й зявляється взаємна довіра.
Книга Йова не дає остаточної відповіді на запитання про сенс страждання й сенс смерти. Щойно Новий Завіт дає остаточну відповідь на ті основоположні запитання, які поставив Йов, коли знову зявляється Хтось, хто, будучи невинним, страждає, і коли тим Кимсь, хто невинно терпить і помирає в сташенних муках, уже є не людина, а Боголюдина, й коли страждання й смерть, які Йов сприймає як прокляття, стають територією спасіння, коли страждання й спасення смерть остаточно перемагають зло й гріх.

Пропозиції запитань для ділення:
1.У яких ситуаціях чи станах мені важко погодитися із тим, що трапилося в житті?
2.Чи, вирішуючи свої повсякдення життєві проблеми, я усвідомлюю, що справжні, істинні пошуки повноцінної правди повинні привести мене до Остаточної правди, якою є Бог?
Категорія: 2013 р.Б. | Додав: Taras
Переглядів: 157 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright MyCorp © 2019


Друзі сайту