Субота, 20.04.2024, 16:23

Слава Ісусу Христу! Гість | Група "Гости" | RSS Головна Бюлетні РНР Вихід

Меню сайту

Категорії розділу
2011 р.Б. [28]
2010 р.Б. [45]
2009 р.Б. [22]
2012 р.Б. [11]
Зустріч молоді [8]
2013 р.Б. [26]











Радимо прочитати



Форма входу

Пошук

Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 45

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 Бюлетні РНР
Головна » Файли » 2009 р.Б.

БЮЛЕТЕНЬ РУХУ НАЗАРЕТСЬКИХ РОДИН №26
21.02.2010, 19:44

             БЮЛЕТЕНЬ РУХУ НАЗАРЕТСЬКИХ РОДИН

                         Київська Архієпархія  УГКЦ                     

                               26 (від 19.12. 2009)

 

Без видимої величі

Протягом більшої частини свого життя Ісус жив так, як і переважна більшість людей: щоденне життя без видимої величі, з праці своїх рук, юдейське релігійне життя згідно з Божим Законом, життя у спільноті. Про весь цей період нам об’явлено, що Ісус був «слухняний» Марії та Йосипу і «зростав мудрістю, літами й ласкою в Бога та людей» (Лк 2, 51-52). (Kатехизм Kатолицької Церкви 531

    У духовному житті дуже важливою є точка виходу, точніше основа і вихідна позиція. Дорога Ісуса як людини бере свій початок у Назареті, і у часовому вимірі триває довго. Цей факт вказує, що те, що є важливим для основи нашого духовного життя, можемо відкрити у прихованому житті Ісуса. Щоб пояснити, наскільки це є важливим, о. Пйотр Ростворовський використовує таке порівняння:

Коли запускають ракету, основним є рівновага її конструкції і належний вибір напряму, бо кожна помилка у вихідній позиції призводить до відхилення від потрібного курсу, і чим далі вона пролітає, тим більшою стає та початкова помилка. Щось подібне можна сказати і про життя людини. Дуже важливою є її вихідна позиція, здорові і зрівноважені принципи, на яких вона спирає свої аскетичні зусилля. Помилки у цій вихідній позиції з часом збільшуються і призводять до щораз більших відхилень, починаючи від звичайних дивацтв, і аж до великих викривлень. Щоправда життя з його досвідченнями і дією благодаті може багато змінити і виправити, і Бог об’являє себе часом в зовсім неочікуваний спосіб, попри повну відсутність готовності людини”.

(o. П. Ростворовський OSB, Духовне провідництво, Краків 2008, с. 53)

Сьогодні звернімо увагу на один з тих основних принципів, які окреслює наведений фрагмент з Катехизму: без видимої величі.

Згідно з о. Ростворовським „Будь-яке прямування до досконалості повинно опиратися на виконанні звичайних обов’язків людини і християнина”. Карикатурою побожності він називає занедбування найпростіших і основних обов’язків, шукання піднесеного молитовного життя чи великої харитативної чи апостольської праці, або якої-небудь іншої величної мети. (пор. там же, с. 55 і далі)

Питання для ділення:

1. Чи ти любиш свої щоденні обов’язки?

2. Чи ти переконаний, що поглиблення духовного життя тісно пов’язане з простотою і звичайною діяльністю, якою займаєшся щодня?

Категорія: 2009 р.Б. | Додав: Taras
Переглядів: 534 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright MyCorp © 2024






Друзі сайту