П'ятниця, 26.04.2024, 14:17

Слава Ісусу Христу! Гість | Група "Гости" | RSS Головна Бюлетні РНР Вихід

Меню сайту

Категорії розділу
2011 р.Б. [28]
2010 р.Б. [45]
2009 р.Б. [22]
2012 р.Б. [11]
Зустріч молоді [8]
2013 р.Б. [26]











Радимо прочитати



Форма входу

Пошук

Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 45

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 Бюлетні РНР
Головна » Файли » 2009 р.Б.

БЮЛЕТЕНЬ РУХУ НАЗАРЕТСЬКИХ РОДИН №6
11.07.2009, 19:21
    БЮЛЕТЕНЬ РУХУ НАЗАРЕТСЬКИХ РОДИН
                   Київська Архієпархія УГКЦ  
                      №6 (від 25.04. 2009)



для всіх  
 
Мдр 3, 1-7
 Кожна установа, у якій знаходяться люди, має очищуватися – за принципом: "правда вас визволить” (Йн 8, 32). Рух Назаретьських Родин не є винятком. Час віднови, реформи розпочався від спільнот РНР Варшавської Архідієцезії (де, до речі, рух і виник), коли комісія богословів та правників, покликана місцевим Архієпископом, почала досліджувати діяльність руху. Вивчала: статут, формаційні матеріали та практичну діяльність. 
Документ, який комісія оприлюднила, розбудив великі емоції – тим більші, оскільки підхопили його мас-медії, які і в наш час відкрито воюють проти Церкви.  
Коли вся справа почала так розвиватися, кожний з нас, священиків-модераторів, про все повідомив свого Єпископа. Наш Владика – помічник Київської Архиєпархії ствердив, що не помічає в наших спільнотах вказаних у декреті хвилюючих симптомів і одобрює нашу формаційну літературу; 
12.-му Міжнародногму Паломництву РНР до Ченстохови традиційно передували реколекції священиків руху. Стали вони також нагодою до вияснення багатьох справ – в присутності церковного асистента призначеного Варшавським Архієпископом. Хочу Вас повідомити про найважливіше, що нас стосується 
Статут. Спеціалістами опрацьовується нова його редакція. Поки-що користуємося дотеперішнім. 
Формаційні матеріали: Роздуми про віру, Зошити РНР (до речі: книги Довіритися Любові, Достатньо лише Бога, Відкрийте двері для Христа, На фундаменті правди й любови - це ці ж самі Зошити, лиш у дещо іншій редакції). Можна ними користуватися, як індивідуально, так під час реколекції, конференції, тощо, пам’ятаючи, щоб:  
- не вважати їх як єдині необхідні для спасіння; тому і використовуємо тексти Навчання Церкви а першорядним є для нас Святе Письмо
- бути обережним у випадку надто емоційного представлення даної теми
- не переакцентовувати, до речі первинної, правди про людську марність.
Практична діяльність. Слід ставити виразний наголос на те, щоб: 
- укріпляти родинні зв’язки, підкреслювати гідність людини, розвивати елементарну реальність, якою є любов до ближнього
- у сфері духовного проводу наголошувати на вільну волю людини та уникати сприйняття його як чиєїсь безпомилкової харизми 
- надавати Богородиці властиве місце у духовному житті людини: не ставити Її у місце належне Святому Духові та Ісусу Христу (див. ККЦ 2682).
 
на зустріч дитячих спільнот.  

тема: Гріх – духовна тюрма.  

для аніматора:

"Роздуми про віру”, сс. 58-59 (від слів: У нашому коментарі… до слів: …виходить нам на зустріч).

введення в тему:

• порозмовляти: 
• чому хтось потрапляє у в’язницю? (розглядаємо ситуації ясні: хтось зробив очевидний злочин; не маємо тут на увазі актів несправедливості)
• що може з ним статися впродовж перебування в місці позбавлення волі? (або навчиться досконаліше робити зло – або зрозуміє свої помилки й захоче розпочати нове життя)
бесіда з дітьми:

гріх стає наче тюрмою для людини; особливо тоді, коли його часто повторювати

• прочитати: Лк 15, 13-16. порозмовляти: 
• до чого довів себе хлопець? 
• як тоді себе почував? 
• яку пораду ви би йому хотіли дати на той час? 
• продовження бесіди: 
• якими гріхами найчастіше грішать діти вашого віку? 
• які бувають найбільші падіння? 
• що є причиною? 

завдання/молитва:  

напишіть анонімно на листочках проблеми, які доводять Вас до поганих наслідків. 

як знак волання про допомогу Доброго Бога - тримаючи листочки в долонях – помоліться вервицю до Божого Милосердя - хоч одним десятком

аніматор нехай передасть їх мені: по них будемо готувати зустрічі для Вас.



пропозиція тексту на зустріч 

бесіда, як введення в тему:

- про те, що втратили впродовж спільного сімейного життя. Чому так сталося?  

духовний коментар:  
Роздуми про Віру, с. 68: від слів: Шукайте спершу… до слів: …навернення, до віри.

Сама сім'я є великою Божою тайною. Сім'я, як "домашня Церква", є нареченою Христа. Вся вселенська Церква, а у ній кожна Церква власного права, безпосередніше стає нареченою Христа у "домашній Церкві", і в любові, якою у ній живеться: любові подружній, батьківській і материнській, любові братерській, любові спільності осіб та поколінь. 
Сучасний раціоналізм не переносить тайни. Не приймає тієї тайни, якою є людина: чоловік і жінка. Не хоче прийняти до уваги, що повна правда про людину була об'явлена у Ісусі Христі. Особливо не переносить "великої тайни", тієї, яку проповідує Послання до Ефесян (Еф 5, 31-32), й радикально бореться з нею. 
Але, якщо для людини не існує перспективи Бога, який її любить і через Ісуса закликає до життя у Ньому і з Ним, а сім'я – не є учасницею "великої тайни", то що тоді залишається, як не один лише тимчасовий вимір життя? Залишається тимчасове життя, як площина боротьби за існування, гарячкового пошуку користі, насамперед, тієї економічної.
"Велика тайна", свята тайна любові та життя, яка бере свій початок у створенні і у Відкупленні, гарантією якого є Христос-Наречений, втратила у сучасній ментальності своє найглибше коріння. Вона знаходиться під загрозою в нас і довкола нас. Нехай же Рік Сім'ї, який відзначаємо, стане для подружжів відповідною нагодою до нового відкриття цієї тайни та ЇЇ підтвердження всіма силами, відвагою та ентузіазмом. (ЙП ІІ, ЛдС 19)

пропозиції запитань для ділення:

- в чім для нас сімейне життя і залишається великою тайною? 
- які прояви та наслідки раціоналізму на наше спільне життя? 

________________________________________



пропозиція на зустріч. Тема: Я і Бог в Святому Письмі.
активізуючий засіб:

Нехай кожен (один після одного) візьме в руки Святе Письмо, відкриє Книгу на якій-небудь сторінці, пальцем (також "на угад”) вкаже якусь фразу і прочитає для всіх. 
Тоді – порозмовляйте: наскільки можливо – жити так, як тут написано…
  
духовний коментар:

Християн¬ство - це релігія Слова Божого, «не написаного і німого слова, а Слова воплоченого й живого»". Щоб Святе Письмо не залишилось мертвою буквою, треба, щоб Христос, Вічне Слово Живого Бога, через Святого Духа «відкрив нам розум, щоб ми розуміли Писання» (Лк 24,45). (ККЦ 108)

Наш особистий стосунок до натхненного і об’явленого тексту, яким є святе Письмо, повинен передусім бути відношенням до нього, як до суб’єкту. Святе Письмо це не "щось”, але насамперед "Хтось” Христос, який найповнішим чином залишається з нами в Євхаристії, також присутній і живе, хоча по-іншому, в святому Письмі. На сторінках святого Письма ти зустрічаєшся з живим та справжнім Христом через дар віри, даної тобі Ним самим. (РпВ)

Йоан отримав цю невимовну благодать в час, коли майбутнє постало перед ним в найбільш темних барвах, коли здавалось, що все вмирає.
Якщо колись все в тебе полетить шкереберть, це буде знаком того, що маєш будувати ще більшу спільність життя з Марією, твоєю духовною Матір’ю.
Метою життя того, хто довіряє себе Марії і прагне, щоб Вона формувала його внутрішнє життя, стає освячення, тобто таке проникнення Христом, щоб чимраз більше зникало його "я”, щоб почав в ньому жити Христос. (Зошит № 14)

пропозиції запитань для ділення:

- що робиш для того, щоб серце в тобі палало під час читання Святого Письма?
- чи читання Біблії є для тебе молитвою?
________________________________________


текст на зустріч аніматорів  

Ви пізнаєте їх за плодами їхніми; хіба збирають виноград з тернини або з будяків – смокви? Так кожне добре дерево родить гарні плоди, а лихе дерево – плоди погані. Не може добре дерево приносити плодів поганих, ані лихе дерево – плодів добрих. (Мт 7, 16-18)

Через цю Силу Духа діти Божі зможуть приносити плід. Той, хто прищепив нас до справжньої виноградної Лози, вчинить, що ми приноситимемо «плід Духа: любов, радість, мир, довго¬терпіння, лагідність, доброту, вірність, тихість, стриманість» (Гал 5,22-23). «Дух є нашим життям»; чим більше відрікаємося самі себе, тим більше «пристосовуємося до Духа» (Гал 5,25). (ККЦ 736)

- які плоди, завдяки моєму служінню, помічаю в собі? 
- за які плоди, що їх помічаю в людях з моєї спільноти, хочу Богові дякувати?




Категорія: 2009 р.Б. | Додав: Taras
Переглядів: 630 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright MyCorp © 2024






Друзі сайту