Четвер, 18.04.2024, 08:35

Слава Ісусу Христу! Гість | Група "Гости" | RSS Головна Бюлетні РНР Вихід

Меню сайту

Категорії розділу
2011 р.Б. [28]
2010 р.Б. [45]
2009 р.Б. [22]
2012 р.Б. [11]
Зустріч молоді [8]
2013 р.Б. [26]











Радимо прочитати



Форма входу

Пошук

Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 45

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 Бюлетні РНР
Головна » Файли » 2010 р.Б.

БЮЛЕТЕНЬ РУХУ НАЗАРЕТСЬКИХ РОДИН №59
02.10.2010, 22:51

БЮЛЕТЕНЬ РУХУ НАЗАРЕТСЬКИХ РОДИН

              Київська Архієпархія  УГКЦ                                       №59(від 22.09. 2010) 

 

 

Для загальних зустрічей:Назарет – урок родинного життя

 

Хай Назарет навчить нас, що таке родина як спільнота любові; в чому полягає її сувора й проста краса, її святість і непорушність. Дізнаймося від Назарета про важливість і незамінність родинного виховання, його першорядне, виняткове значення для суспільства.

(Павло VI, Назарет, 5 січня 1964 р.)

 

Кожен з нас потребує, як сказав папа Павло VI, повертатися до Назарету, щоб все наново роздумувати про тишу і любов Святої Родини, яка є зразком для кожної християнської сім'ї. Саме тут, на прикладі Марії, Йосипа та Ісуса, ми починаємо більше та глибше розуміти святість сім'ї, яка, за задумом Божим, заснована на довічній вірності чоловіка і жінки, освячених заключенням Таїнства Шлюбу і готових прийняти Божий дар нового життя. Скільки чоловіків і жінок у наш час потребують наново відкрити для себе цю основоположну істину, яка лежить в основах суспільства; яким важливим є свідчення чоловіків і жінок живучих в Подружжі для розвитку праведного сумління і будування цивілізації любові!

Згідно задуму Бога, любов людей, які живуть у Подружжі, приносить плоди в новому житті і знаходить своє щоденне вираження в повних люблячі зусиллях батьків для запевнення цілісного людського та духовного формування своїх дітей. В родині кожна особа, від найменшої дитини до осіб похилого віку, є важливою – з уваги на свою власну гідність; її вартість не визначається просто придатністю для інших.

 (Бенедикт XVI, Назарет, 14 травня 2009 р.)

 

Йоан Павло II вже в першому пункті свого послання до рухів з 1994 р., наголосив: "Сьогодні відродження Церкви в значній мірі йде шляхом рухів. Таким шляхом проходить також оновлення християнських родин, людей, які живуть у Подружжі”.

Так, світ сьогодні, заперечує значущість сім'ї. На п'єдестал ставлять індивідуальну свободу та сексуальне задоволення згідно особистих уподобань; іноді, одночасно родину зображують як ще одну з багатьох загроз, і навіть як одне з джерел поневолення людини. Саме так часто вчить світ, в якому живемо.

На допомогу приходить нам фрагмент Біблії: "Петро та Йоан сказали:

«Чи воно справедливо перед Богом вас більше слухати, ніж Бога, - розсудіть!»” (Ді 4, 19). Церква від самого початку свого існування навчала, що християнству часто прийдеться йти проти течії популярної культури: "не вподібнюйтеся до цього світу, але перемінюйтесь обновленням вашого розуму” (Рим 12, 2а), заохочував Апостол Павло як перших християн, так нас сьогодні:

            - Рух родин серйозно ставить на перше місце не менталітет цього світу, але радше намір Бога: "Так що вони не будуть більше двоє, лиш одне тіло. Що, отже, Бог получив, людина хай не розлучає” (Мт 19, 6).

- Рух родин не ставиться до людини та не формує її так, начебто мала ставати перед Богом сама-одна як відокремлений екземпляр: "Тим то покине чоловік свого батька і свою матір, і пристане до своєї жінки, і вони обоє будуть одне тіло. Це велика тайна, а я говорю про Христа і Церкву” (Еф 5,  31-32).

- В Русі родин відносини з іншою людиною, чоловіком чи дружиною, дітьми -  мають реальне значення у дорозі до святості, а, тим паче, вони аж ніяк не є перешкодою! Конкретними та твердими апостольськими словами нагадав про те св. Павло: "А коли хтось про своїх, особливо ж про домашніх не дбає, той віри відцурався: він гірший, ніж невірний” (1 Тим 5, 8). Водночас, лагідними і також апостольськими словами заохочував: "Коріться один одному у Христовім острасі”; "Нехай же кожний з вас зокрема любить свою жінку так, як себе самого, а жінка нехай поважає чоловіка!” (Еф 5, 21.33).

 

 

- Рух родин допомагає зрозуміти, що першою духовною родиною є сама Католицька Церква. Хоча й існують численні та різноманітні рухи - вони є єдністю у спільноті Церкви на рівні єпархії чи парафії, згідно слів Апостола: "Є і між дарами різниця, але Дух той самий; різниця теж і між служінням, але Господь той самий. Різниця є і між ділами, але Бог той самий, який усе в усіх робить” (1 Кор 12, 4-6).

 

(єп А. Сємєнєвскі, Ченстохова, 10 квітня 2010 р.)

 

пропозиція запитань для груп ділення:

 

1.         Наскільки формування у твоїй сім’ї є цілісним: обіймає також духовну сферу кожної людини; наскільки кожен із членів вашої родини – так само важливий?

2.         Чи у вашому подружжі ви є однодумцями, коли йдеться про виховання дітей, розподіл сімейних обов’язків, відносини з різними дальшими членами родини, сімейний бюджет?

3.         На якому місці у єрархіі цілей, які визначаєш для своєї сім’ї, знаходиться спільне перебування у сонмі спасенних на Небесах?  

4.         Що можеш виправити у вище згаданих справах?

Категорія: 2010 р.Б. | Додав: Taras
Переглядів: 426 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright MyCorp © 2024






Друзі сайту