Четвер, 28.03.2024, 11:11

Слава Ісусу Христу! Гість | Група "Гости" | RSS Головна Бюлетні РНР Вихід

Меню сайту

Категорії розділу
2011 р.Б. [28]
2010 р.Б. [45]
2009 р.Б. [22]
2012 р.Б. [11]
Зустріч молоді [8]
2013 р.Б. [26]











Радимо прочитати



Форма входу

Пошук

Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 45

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 Бюлетні РНР
Головна » Файли » 2013 р.Б.

Теми для зустрічей
24.03.2013, 14:30

 6. Коли злі люди тріумфують.

Зло може перемагати у будь – якому суспільному середовищі й будь – якому місці на землі. Часом може здаватися, що воно досягло остаточної перемоги. Про проблему зла йдеться в сімдесят третьому псалмі.

У житті кожної людини трапляються моменти, коли вона не відчуває Божої присутності. Саме на основі такого досвіду і було створено цей псалом: «Господи, волаю до Тебе, а Ти не відповідаєш, волаю до Тебе й удень, і в ночі, але не чую Твого голосу, і не знаю, чи Ти є, і не знаю, чи Ти слухаєш». Хоча цей псалом може спонукати нас до медитації, він, однак, породжений глибоким стражданням, яке в певний момент починає шукати виходу, бо людина більше не в силі гамувати його – так це зображено в псалмі. Але врешті- решт це страждання перетворюється на споглядання містерії Бога.

Нам може здатися, що Бог не бере участі в людській історії, й тому перемагає зло, неправедні люди, а грішники не зазнають кари. Сімдесят третій псалом зродився у серці глибоко віруючої людини, яка безмежно довіряє Богові, людини, котра віддала своє життя в Його руки. Та в певний момент цій людині було завдано душевної рани, вона відчула, що її довіру зраджено.

Цей гіркий досвід страждання випадає на долю людей, які люблять Богай яких любить Він. Цей досвід записаний на сторінках Біблії і історії Церкви.

Що відчуває автор псалма, стикаючись із злом інших людей? У певний момент він усвідомлює, що, незважаючи на все це, йому ласкаво даровано силу й спроможність стати н7а бік Бога й намагатися сприймати речі такими, якими їх бачить Бог. Одночасно відбувається перехід від почуття гіркоти, несправедливості й болю до Божого спокою, відчуваючи який, людина інакше сприймає життєві драми й зло на цій землі. 

Стати на Бік Бога – це сприймати речі так, як бачить їх Бог. Це текож означає проявляти велику терплячість стосовно зла на цьому світі. Вірячи, що врешті – решт його буде засуджено згідно з правдою,перед ликом Божим і що зло,навіть, якщо нам здається, що воно тепер тріумфує, усе ж буде переможене (Пс73.18-20).

Ставши на бік Бога, віруючий відкриває, що володіє набагато більшим скарбом, аніж усі скарби світу, а саме тим -  що Бог є з ним, що Бог є його Другом (Пс.73.25).

На цій землі можуть перемагати інші, можуть навіть гнобити й поневолювати. Однак для мене істотними є не земні цінності, а зовсім інші. Для мене важливим є Бог, який буде остаточним переможцем і дружба з Ним.

Псалмоспівець, зазнавши зла й нищівної несправедливості цього світу, врешті дійшов до споглядання доброго й милосердного Бога. Саме з Ним він перебуває в цілковитій єдності й лише на Нього надіється. І таку дорогу пропонує нам. Людям, яким нерідко доводиться боротися зі злом, котре, як часом здається, повновладно панує на землі.


Пропозиції запитань для ділення:

1.Коли інша людина заподіяла мені зло, коли зіткнувся із злом цього світу, як поводився за таких обставин?

2. Чи вірю, що Ісус завжди є зі мною, що ніщо не може відділити мене від Нього - ні смерть, ні життя, ні теперішня реальність, ні жодні сили темряви?


Категорія: 2013 р.Б. | Додав: Vova
Переглядів: 428 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright MyCorp © 2024






Друзі сайту