Четвер, 28.03.2024, 21:44

Слава Ісусу Христу! Гість | Група "Гости" | RSS Головна Бюлетні РНР Вихід

Меню сайту

Категорії розділу
2011 р.Б. [28]
2010 р.Б. [45]
2009 р.Б. [22]
2012 р.Б. [11]
Зустріч молоді [8]
2013 р.Б. [26]











Радимо прочитати



Форма входу

Пошук

Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 45

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 Бюлетні РНР
Головна » Файли » 2011 р.Б.

Теми зустрічей
16.05.2011, 16:00

Блаженні ті, що шукають Бога всім серцем

1. Введення у повсякденність

"Якщо б Христос не вирушив, щоб мандрувати шляхами світу, ми б залишилися самотніми, закритими у в наших вузьких горизонтах. Тому потрібно відкривати для Нього двері, щоб Він сів з нами за стіл та перебував у сопричасті життя і любові.” (ЙП II, генеральна аудієнція, 5.07.2005).
Зустрічі наших спільнот є особливим відлунням слів Папи: коли збираємось, оживає віра, яка веде до єднання з людиною і Богом. Завдяки цьому сопричастю помічаємо, що в нашому житті присутній Бог і друга людина; що Бог посилає нас до тих, хто чекає на хороше слово, на посмішку, на протягнуту долонь.
Що потрібно робити для того, щоб відкривати для Христа двері, щоб Він сів з нами за стіл та перебував у сопричасті життя і любові? Пояснюючи, Йоан Павло ІІ нагадав слова Книги Одкровення "От, стою при дверях і стукаю: як хто почує голос Мій і відчинить двері, увійду до нього і вечерятиму з ним і він зо Мною” (Од 3, 20). Початок кожної Святої Літургії, це саме ця ситуація, коли Господь Ісус стоїть біля дверей і стукає. "…Хто почує голос мій і відчинить двері…”. Святе Причастя під час кожної Святої Меси це саме ситуація: "…вечерятиму з ним”. А Він? А Він вечерятиме зі мною.

- у якому з трьох: моя буденність, зустрічі нашої спільноти, Свята Літургія – досягаю найповнішого сопричастя з Богом та з ближніми? у якому мені найважче?
- як я поєдную ці три реальності?



2. Про медитацію

"Завдяки медитації, слово Боже, в душах відданих молитві, запалює світло, якого яскраві промені осявають цілий день” (ЙП II, Апостольське посланняу 1500 річницюнародженнясв. Бенедикта, 11.07.1980).
Коли ми на реколекціях – маємо зручний час для медитації, відокремлений від повсякденної діяльності, роботи і буденної біготні. Такий наш досвід має нас вчити, щоб ми пізніше, в повсякденному житті, де не буде вже такого духовного комфорту, знаходили хвилини необхідні для цієї молитви. Ради чого? "Щоб ясне проміння Божої присутності осявало цілий день”. Я переконаний, що багато хто з вас особисто переконався про правдивість цих слів.
Якщо на порозі дня виділимо час для такої молитви, щоб роздумувати про Божі справи, якщо присвітимо час для того, щоб провести час «в товаристві Божого Слова», у присутності Бога – ми ж знаємо з особистого досвіду, що такий день виглядає інакше. Він – наче роз’яснений запаленим світлом, освітлений променями, які осявають весь цей день.

- молитва медитації - це дар від Доброго Бога; яким шляхом я дійшов до нього?
- як переживання реколекцій допомагає мені молитися медитацією вдома?
- як Господь, через цю молитву, перемінює мої дні?



3. Про адорацію

"Хіба ж можливо не відчувати потребу зупинитися перед Христом присутнім у Пресвятому Таїнстві, для того, щоб побути з Ним на духовній бесіді, у тихому та сповненому сердечної любові спогляданні-адорації?” (ЙП II, EdE, 25)
"Я - Той, Хто Є” (Вих 3, 14) – це слова, якими Бог перед Мойсеєм, на горі Синай, розкрив таємницю Свого існування. Це слова, якими Бог Себе представив: "Я - Той, Хто Є.” Вони означають, що Бог - повнота буття, що Він завжди був і що ніколи не припинить Свого існування. Проте, ці слова мають ще інший, та все ж глибокий сенс: – Я Є з тобою і Я Є для тебе, і Я Є поруч тебе. Все те відбувається саме так тому, що буття Бога "Я - Той, Хто Є”, розливається, променіє, торкається кожного серця і розуму кожної людини, яка зупиняється біля Бога.
Саме так варто розуміти сенс молитви адорації Христа присутнього у Пресвятих Дарах. Під час цієї молитви можу пригадувати собі, наново собі усвідомлювати, що Бог, Який Є – Є також для мене, що Бог, Який Є – Є також біля мене, що Бог, Який Є – Є, врешті-решт, також в мені. Хіба не знаєте, що ви - храм Божий, і що Дух Божий у вас перебуває? (1 Кор 3, 16).

- як промовляє до мене об’явлене Мойсеєві імя Бога: "Я - Той, Хто Є”?
- чим для мене важлива молитва адорації Христа у Пресвятих Дарах?
- якою є моя відповідь на присутність Бога в Євхаристії?


Категорія: 2011 р.Б. | Додав: Taras
Переглядів: 514 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright MyCorp © 2024






Друзі сайту